Elewacja domu – inwestycja na lata.

Ciesz się pięknem drewna z LIFE Wood. Panele ścienne 3D.
19 kwietnia 2023
Home office – wygodne i estetyczne. Trendy 2023 r.
12 maja 2023
 

O urodzie domu w dużym stopniu decyduje starannie wykonana i zadbana elewacja. Fasada budynku stanowi z całą pewnością wizytówkę naszych posiadłości.

Dlatego warto zadbać, by urzekała nietuzinkowym i schludnym wyglądem oraz tworzyła spójną całość z najbliższym otoczeniem, w tym z podjazdem do garażu czy tarasem i ogrodem. Decydując o rodzaju elewacji można wybrać tradycyjnie tynki elewacyjne, ale także kamień elewacyjny, który pozwala w prosty i sprawny sposób odmienić wygląd zewnętrzny budynku. 

Elewacja domu z elementami kamienia to świetny sposób na wykończenie budynku nowocześnie i elegancko zarazem, a przy tym praktycznie. 

Kamienia używa się na całej powierzchni fasady lub, znacznie częściej, w celu podkreślenia tylko niektórych jej elementów – tych najbardziej reprezentacyjnych (takich jak strefa wejściowa) lub narażonych na uszkodzenia: narożników, cokołów, słupów, parapetów.

Popularnym i często stosowanym rozwiązaniem jest wykańczanie kamieniem dolnych partii elewacji i cokołów z uwagi na aspekt dekoracyjny, ale nade wszystko praktyczny. Te partie budynku są bowiem w większym stopniu od pozostałych narażone na szkodliwe działanie wilgoci, a także zachlapanie deszczem, błotem czy innymi zabrudzeniami. Zaimpregnowany kamień naturalny jest łatwiejszy w czyszczeniu od tynków strukturalnych, dlatego możemy zachować piękny wygląd fasady na dłużej.

Dekoracyjny kamień elewacyjny pięknie wyeksponuje także wejście do domu czy strefę wypoczynkową wokół tarasu. Decydując się na kamień w tych strefach uzyskamy zarówno elegancką dekorację oraz ochronę przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Okolice drzwi wejściowych są zawsze bardziej narażone na eksploatację. Wyłożenie tarasu kamieniem elewacyjnym może przynieść także inną korzyść – ocieplenie w dosłownym tego słowa znaczeniu. Kamień będzie bowiem przez cały dzień gromadził ciepło, by oddać je wieczorem, zapewniając komfortowe warunki do relaksu.

Elewacja z kamieniem dekoracyjnym powinniśmy zabezpieczyć tj. zaimpregnować, by jej świeżość zachować jak najdłużej. Kamienie naturalne stosowane na zewnątrz podlegają korozji biologicznej, której przyczyną jest chłonięcie wilgoci. Kamień ma często naturalnie chropowatą lub strukturyzowaną powierzchnię, przez co kurzy się i chłonie brud. 

Jak zabezpieczyć kamień elewacyjny?

Na rynku  jest dostępnych wiele impregnatów, ale warto wybrać produkt sprawdzony i dobrej jakości. Stosując impregnat HQ Stone zyskujemy konkretne praktyczne korzyści. Kamień elewacyjny czy kostka brukowa wokół domu pomalowana HQ Stone, wysokiej jakości impregnatem z nowoczesną formułą hydrofobizującą, będą odporne na zabrudzenia i zawilgocenia. Wśród licznych korzyści z zastosowania tego impregnatu, należy z pewnością wymienić poniższe atrybuty:
 
⏺ zabezpiecza przed wnikaniem wody, brudu, oleju silnikowego, plam po kawie, winie, olejach roślinnych, benzynie
⏺ ogranicza porost mchów i porostów
⏺ ułatwia usuwanie plam
⏺ chroni przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych i promieniowania UV
⏺ zapobiega pyleniu
⏺ wzmacnia podłoże
 
Dostępne pojemności: 1L, 5L
Kolor: bezbarwny
 

Zabezpieczając i konserwując elewację z kamienia dekoracyjnego impregnatem HQ Stone gwarantujemy jej piękny i estetyczny wygląd przez lata.