Ciesz się pięknem drewna z LIFE Wood. Panele ścienne 3D.

Kostka brukowa odświeżona na wiosnę.
13 kwietnia 2023
Elewacja domu – inwestycja na lata.
5 maja 2023
 
Ciesz się pięknem drewna! Wnętrza z lamelami ściennymi 3D, to trend, który nie przestaje zachwycać.
 
Drewniane lamele dodają wnętrzu ciepła, przytulności i elegancji. Mają oryginalny wygląd, powiększają przestrzeń i korzystnie wpływają na akustykę wnętrza.
 

Drewniane lamele ścienne – modna i efektowna dekoracja wnętrza

Kiedyś była w modzie boazeria, dzisiaj zastąpiły ją lamele ścienne i sufitowe. Od pewnego czasu cieszą się dużą popularnością i robią prawdziwą furorę. Drewniane listwy są ponadczasowe, proste w montażu i sprawdzają się przede wszystkim w nowoczesnych mieszkaniach, w których nie ma miejsca na banał. Bez większego remontu i wydatków możesz stworzyć niebanalną dekorację.

Co to są lamele 3D? Gdzie można je zastosować?

Lamele to po prostu drewniane listwy. Ich montaż nie wymaga dużego wysiłku, specjalnych umiejętności czy uciążliwego remontu. To szybki sposób na zmianę w aranżacji wnętrza. Listwy są wysokiej jakości i bardzo eleganckie. Największą popularnością, cieszą się lamele drewniane, które ocieplają pomieszczenia i czynią je ciepłymi i przytulnymi.

Możemy zamontować je przy użyciu kleju pionowo na ścianie albo suficie, możemy podzielić nimi pokój na strefy, zamaskować niedoskonałości. Służą także jako ażurowe przepierzenia oddzielające salon od kuchni albo kuchnię od jadalni oraz jako balustrady schodów wewnątrz domu. Lamele na schody stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych balustrad, które zdążyły się już nam opatrzeć. Wykonując taką drewnianą balustradę zyskujemy, nie tylko modny design, ale także ponadczasową funkcjonalność, która idzie w parze z bezpieczeństwem wszystkich domowników.

Jak zabezpieczyć drewno? Jak samodzielnie zamontować panele?

By lamele cieszyły swym pięknem długo, warto je przed montażem zaimpregnować specjalnym lakierem, dedykowanym do wnętrz, bezzapachowym, szybkoschnącym, a jednocześnie stanowiącym barierę przed wodą, plamami z kawy, herbaty, środki myjące, oleje. Takie zabezpieczenie zagwarantuje lakier LIFE Wood, który ochroni panele także przed zarysowaniami, a przy tym podkreśli naturalną strukturę drewna.

Chcesz, by zachowały piękno na dłużej, zaimpregnuj je lakierem LIFE Wood.
 
🟤 wodorozcieńczalny, ekologiczny, bezzapachowy
🟤 odporny na ścieranie, zarysowania
🟤 odporny na alkohole, kawę, herbatę, wodę, oleje
🟤 podkreśla naturalną strukturę drewna
🟤 szybko wysycha
🟤 polecany do mieszkań, przedszkoli, szkół, przychodni.
 

Zabezpieczone impregnatem drewniane lamele bardzo łatwo się montuje. Wystarczy klej montażowy lub wiertarka. Lamele drewniane na ścianę ładnie komponują się z podłogą, fornirem mebli oraz dekoracjami podkreślającymi ten przytulny klimat. Możesz przymocować na nich lustro, wieszaczki, w sypialni zrobić z listewek tzw. zagłówek za łóżkiem, w salonie tło dla telewizora. 

Pamiętajmy, tylko by przy montażu zachowywać równe odstępy, umieszczając np. przygotowaną listewkę w przestrzeniach, klejąc kolejne listewki. Spotykane są też gotowe panele na filcu, które przykryją nierówne ściany.