Soft brutalism gorący trend 2024 r.

Spersonalizuj prezenty dla najbliższych na święta
14 grudnia 2023
WOŚP 2024 r. Tu wszystko gra! OK!
31 stycznia 2024
 
Nowy rok to nowe trendy także we wnętrzach. W 2024 roku pojawią się fascynujące inspiracje, które umożliwią nam inteligentne urządzenie otaczającej przestrzeni. Warto jednak pamiętać, że trendy ewoluują, a projekt wnętrza odzwierciedlający nasz osobisty styl stanowi klucz do stworzenia przyjemnych warunków, dzięki którym zawsze będziemy czuć się swobodnie w swoim domu.

Ci z Was, którzy szukają domów lub pomysłów na projekt domu w 2024 roku, prawdopodobnie w kółko usłyszą jedno słowo: brutalizm.

#BRUTALISM to prostota, minimalizm, surowość, beton, kamień i kolorystyka w odcieniach szarości.

Jest stylem, na który warto zwrócić uwagę. Chociaż nazwa przywołuje na myśl surowość, ta koncepcja opiera się na uspokajających, naturalistycznych elementach. Narodzony w latach 50. brutalizm wykorzystuje materiały przemysłowe i organiczne, aby stworzyć minimalistyczną i opływową estetykę, dbając przede wszystkim o funkcjonalność.

Projekty soft brutalizmu charakteryzują się wykorzystaniem monolitycznych kształtów i zaangażowaniem w tworzenie przestrzeni, które robią wrażenie i są ponadczasowe. 
 
Na rok 2024 styl brutalizmu pojawia się w domach w takich elementach, jak okna skrzydłowe z poczerniałej stali, surowe betonowe podłogi i postrzępione oprawy oświetleniowe z patynowanego brązu. 
 
Odcienie kolorów zazwyczaj należą do rodziny beżów, brązów, czerni i bieli. Te naturalne odcienie można zastosować we wszystkim, od farb ściennych, kolorów mebli, podłóg i płytek, a także uzupełniają ciemne elementy żelazne i wykończenia metaliczne. Jednym z ulubionych materiałów stosowanych w brutalistycznych projektach jest beton, grubo ciosane drewno, kamienie i poczerniała stal.
 

Zainspiruj się. Bądź trendy!

 

trendy 2024 – soft brutalism
trendy 2024 – soft brutalism