Nowe kolory HQ Beton 2023 r.

Home office – wygodne i estetyczne. Trendy 2023 r.
12 maja 2023
Bieg Czarnieńskiej 10-tki i Czarnych Gryfów dla Kubusia
27 czerwca 2023
 

Nowe odcienie w palecie kolorów HQ Beton.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów w sezonie 2023 wprowadzamy nowe kolory do palety profesjonalnej farby do malowania i renowacji powierzchni betonowych HQ BETON.
Wśród nowości znajdują się 2 odcienie:

  • Khaki – inaczej wojskowy zielony (nr 22)

To kolor, którego nazwa pochodzi z języka hindi, w którym oznacza „zapylony”. Dokładnie taka jest ta przygaszona zieleń, określana także mianem: delikatnie oliwkowa, ziemista, złamana tonami cynamonowymi. Kojarzy się ze światem dzikiej przyrody i właśnie dlatego najważniejszą funkcję pełni w świecie militariów, gdzie stanowi bazowy kolor kamuflujący, pozwalający pozostać niewidocznym na przykład na tle lasu.
Khaki jest kolorem charakterystycznym także dla stylu safari. To odcień, który świetnie się sprawdza przede wszystkim w połączeniu z całą paletą kolorów ziemi. Idealnym towarzystwem dla niego będą beże, brązy,
a także czerń czy granat. Jeśli biel, to najlepiej złamana, kremowa.

  • Srebrny (nr 23)

Kolor srebrny to chłodna, metaliczna barwa bazująca na szarości. Srebro to zarówno tonacje bardzo jasne
i zbliżone do bieli, jak i ciemniejsze, będące blisko grafitu, ale nadal połyskujące i srebrzyste. Odbiór tonacji zależy od kąta padania światła na malowaną powierzchnię. Srebro sprawia, że aranżacje stają się bardziej szlachetne i eleganckie, a sama betonowa powierzchnia jaśniejsza i bardziej rozświetlona. Srebrny kolor betonu subtelnie odbija światło, dzięki czemu staje się wielowymiarowy. Metaliczna szarość to rozwiązanie, które z sezonu na sezon staje się coraz bardziej popularne.

HQ BETON to farba akrylowo-silikonowa do malowania i renowacji powierzchni betonowych: betonowych ogrodzeń i elementów dekoracyjnych, posadzek betonowych w garażach, kotłowniach. Farba HQ Beton może być stosowana do zabezpieczeń obiektów inżynierii komunikacyjnej: mostów i ekranów akustycznych wykonanych z betonu. Wyrób posiada Krajową Ocenę Techniczną Instytutu Badawczego Dróg i Mostów numer IBDiM-KOT-2020/0594.

Wzorniki, notacje NCS palety kolorów HQ Beton znajdziecie Państwo w zakładce PRODUKTY.