Trendy na jesień 2022 – kolory i style wnętrz. Minimalizm i nie tylko…

HQ Beton z pozytywną opinią Instytutu Badawczego Dróg i Mostów nr IBDiM-KOT-2020/0594
15 września 2022
31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
1 lutego 2023

Jesienne nurty wnętrzarskie w sezonie 2022-2023 są pełne kontrastów i niebanalnych połączeń. Ważne, że każdy odnajdzie coś dla siebie, z uwagi na różnorodność proponowanych kolorów i połączeń. Niech w Waszych domach na nowo zagości przytulność, ale wciąż w minimalistycznym, skandynawskim wydaniu.

Ciepły minimalizm króluje.

W najnowszych jesienno-zimowych trendach nowy wymiar zyskują prostota i minimalizm . Surowe i ascetyczne wnętrza odchodzą. Poszukujemy przestrzeni przytulnych, radosnych, które otulą nas ciepłem i przyjemną atmosferą w jesienne wieczory. Wnętrza mają być dla nas się bezpieczną przestrzenią, która da poczucie bezpieczeństwa i relaksu. Tak zrodził się ciepły minimalizm, w którym czołową rolę odgrywają naturalne materiały takie jak drewno, wiklina, rattan oraz ciepłe barwy ziemi- brązy, beże, oliwki i subtelne odcienie śmietanki. Istotną rolę odgrywa światło- duże okna, lampy świece. Światło wprowadzi blask i uczucie spokoju. Ważne, aby wybierać meble i dodatki z umiarem. Aby zachować minimalistyczny charakter wnętrza nie może być ono przeładowane. Każdy element powinien mieć swoje miejsce. Uporządkowana przestrzeń to dodatkowa gwarancja zdrowego wypoczynku.

Modern classic. Tak takie połączenie jest możliwe.

Klasyczne wnętrza nigdy nie wychodzą z mody. Nowoczesna klasyka łączy w sobie ponadczasowe, proste i bezpieczne rozwiązania ze współczesnymi rozwiązaniami.  Tworząc wnętrze w stylu modern classic postawmy na jasne bądź ciemne kolory w jednej, spójnej gamie kolorystycznej. Warto rozważyć dwa zestawy: biele, beże, kremy i delikatne, jasne brązy bądź na czernie, szarości, grafity i ciemne, głębokie odcienie brązowego. Wybierzmy proste ponadczasowe meble i eleganckie dodatki w kolorze bieli, czerni, srebra, złota i miedzi. Warto postawić na sprawdzone wzory i materiały – parkietowa jodełka, welur, drewno, skórę, granit. Komody drewniane ze wzorem jodełki czy ponadczasowe, klasyczne regały.

Eklektyczny glamour

To trend dedykowany do osób, które nie boją się odważnych połączeń a ich wnętrza są wyraziste jak ich osobowość. Elegancja łącząca w sobie odrobinę przytulnego stylu skandynawskiego, mocnego stylu industrialnego, bogatego glamour. Urządzając wnętrza w tym stylu możemy bawić się formą, kolorem i fakturą. Dobra propozycja dla osób lubiących eleganckie, oryginalne wnętrza pełne mocnych, nietypowych kolorów. Boisz się takich połączeń – spróbuj najpierw zastosować je w dodatkach, poduszkach, zasłonach, dywanikach, wazonach, które łatwiej wymienić niż kolor ścian.

Metal w nowoczesnej odsłonie

Wiele osób metalowe meble postrzega jako zimne i toporne. Na rynku obecnie znajdziemy szereg propozycji ze smakiem i pomysłem, a do tego w kilkudziesięciu różnych odcieniach. Trwałość i intensywność kolory uzyskują dzięki stosowaniu specjalistycznych farb stosowanych w malowaniu proszkowym. Dzięki niej, możemy cieszyć się minimalistycznymi wnętrzami z dodatkiem wyróżniających się i stanowiących bazę wnętrza meblami. Zobaczcie jak ładnie prezentuje się biała konsola czy stolik kawowy? Proste i funkcjonalne formy mebli to doskonały wybór do nowoczesnych wnętrz.