Jesienne otulenie

Przygotuj dom na jesienną aurę
12 października 2023
Przytulne wnętrze ze sztukaterią
24 listopada 2023

Styl vintage i shabby chic – renowacja starych mebli

 
Rozpoczynamy sezon komfortu. JESIENNE OTULENIE. Ciepło & przytulność.
 
Jesienią lubimy… otulić się kocem, pić ciepłą kawę lub herbatę pachnącą imbirem. A wokół klimatyczne wnętrze, w którym są dodatki, które zrobiliśmy własnoręcznie stosując efekt tzw. przecierek.
 
Shabby chic to głęboko wyszukany styl rodem z Prowansji — pełen uroku i czaru. Głównym zabiegiem w Shabby chic jest renowacja starych mebli tak, by wyglądały jak antyki. Meble pokrywa się kilkukrotnie farbą w taki sposób, aby jego kolejne warstwy prześwitywały i ukazywały cienie i płynne przejścia między barwami bieli i szarości. Podstawą jest jednak kolor biały, który w przeważającej większości znajduje się na meblach. Doskonała do uzyskania takich właśnie przecierek jest farba kredowa #LovelyHome.
Farba #LoveyHome łatwo się przeciera, dzięki czemu uzyskasz efekt postarzanych mebli, a przy tym jest aksamitna w dotyku.

Shabby – oznacza stary, obdarty, zniszczony, podniszczony.

Chic – oznacza po prostu szyk. 

Vintage jest bardziej powiązany ze starymi przedmiotami we wnętrzach. Większy nacisk kładzie się na oryginalne starocie, mniejszą uwagę natomiast na kolorystykę i delikatne elementy dodatków. W typowym Vintage kolorystyka jest bardziej intensywna, a większość przedmiotów miewa ciemną kolorystykę – tym głównie różni się od shabby chic-a, który duży nacisk kładzie na biel, pastele i jasne kolory.

Jeśli nie chcesz eksperymentować z przecierkami, możesz stary fotel bujany babci czy drewniane krzesło pomalować na biało emalią akrylową #LIFE820 która zabezpieczy je przed zarysowaniami i da długotrwałą ochronę przedmiotom użytkowanym zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz pomieszczeń.
 

Więcej szczegółów o tych wyrobach znajdziesz na:

https://www.labofarb.pl/hqstone/

https://www.labofarb.pl/life820/