HQ THERM E90 Emulsja docieplająca (termoizolacyjna) fasadowa

Emulsja docieplająca (termoizolacyjna) fasadowa HQ THERM E90 jest zawiesiną pigmentów i wypełniaczy w wodnej dyspersji kopolimeru octanu winylu i etylenu z dodatkiem środków wspomagających i uszlachetniających. Dodatkowo zastosowano pęcherzyki szklane , które wpływają na zmniejszenie przewodnictwa cieplnego, działając na zasadzie izolacji termicznej.

Farba emulsyjna zewnętrzna ciepła przeznaczona jest do ochronno-dekoracyjnego malowania tynków wapiennych i cementowo-wapiennych, podłoży cementowych, betonowych, gipsowych, drewnianych i dewnopochodnych, cegły, kamienia użytkowanych na zewnątrz budynków. W szczególności nadaje się do renowacji zabytkowych budynków, które wymagają dodatkowego docieplenia, nie zmniejszając paroprzepuszczalności.

Zawarte w farbie mikrosfery szklane doskonale odbijają promienie słoneczne dlatego farba jest bardziej trwała, wolniej ulega degradacji oraz powoduje ,że siany wolniej się nagrzewają , a zawarta w mikrokulkach próżnia daje efekt dodatkowego docieplenia. Malowanie farbą HQ Therm E 90 zapobiega tworzeniu się mostków termicznych, co dodatkowo zabezpiecza budynek przed wymiana temperatury. Powłoka farby jest bardzo elastyczna  nawet  nakładanie grubej warstwy nie powoduje pękania powierzchni.

Badania:

Badania na AGH w Krakowie na Katedrze Techniki Cieplnej i Ochrony środowiska wykazały ,że farby HQ THERM wykazują emisyjność k. 10% mniejszą od farb zwykłych, to oznacza ,że odbijają 10% więcej promieni od farby zwykłej.

WYDAJNOŚĆ: do 9 m2/1L w zależności od rodzaju podłoża i metody aplikacji.

CZAS WYSCHNIĘCIA : 30 minut