HQ THERM E80 Farba docieplająca (termoizlacyjna) do wnętrz

DOCIEPLAJĄCA FARBA EMULSYJNA HQ THERM E80 to wysokiej jakości, ekologiczna farba do malowania wnętrz, która dzięki wykorzystaniu efektu próżni i niezwykłym właściwościom termoizolacyjnym pozwala podnosić parametry cieplne pomieszczeń i przyczynia się do uzyskania oszczędności energetycznych. Daje doskonale kryjące, wyjątkowo trwałe powłoki o przedłużonej żywotności, odporne na wielokrotne mycie i szorowanie na mokro, ciepłe w dotyku. Redukuje osadzanie się pary wodnej na ścianach, niwelując ryzyko powstawania grzybów i pleśni oraz czyniąc otoczenie bardziej przyjaznym dla alergików. Uzyskane powłoki nie wchłaniają brudu i zanieczyszczeń dzięki czemu mają podwyższoną odporność na erozję powodowaną wpływem agresywnego otoczenia. Produkt wspomaga „oddychanie” ścian ze względu na niskie zapotrzebowanie farby w spoiwo. Dzięki zawartości kulistych ceramicznych cząsteczek, farba niezwykle łatwo się rozprowadza.

ikony wszystkie-01
redukuje straty ciepła
ikony wszystkie-13
pozwala oddychać ścianom
ikony wszystkie-14
łatwa w aplikacji
ikony wszystkie-08
zmniejsza ryzyko wystąpienia pleśni i grzybów
ikony wszystkie-15
przyjazna dla środowiska i bezpieczna dla zdrowia

DOCIEPLAJĄCA FARBA EMULSYJNA HQ THERM E80 przeznaczona do malowania, renowacji i docieplania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Zalecana do malowania powierzchni z tynków wapiennych, cementowo-wapiennych, mineralnych, cementu, betonu, gipsu, drewna, materiałów drewnopochodnych, cegły, kamienia, tapet z włókna szklanego i płyt gipsowo-kartonowych.

Badania na AGH w Krakowie na Katedrze Techniki Cieplnej i Ochrony środowiska wykazały, że farby HQ THERM wykazują emisyjność ok. 10% mniejszą od farb zwykłych, to oznacza, że odbijają 10% więcej promieni od farby zwykłej.

CENA brutto
1L - 100,34 zł
5L - 191,95 zł
10L - 366,48 zł

WYDAJNOŚĆ: do 10 m2/1L w zależności od rodzaju podłoża i metody aplikacji.

CZAS WYSCHNIĘCIA : 2 godziny

Przeprowadzono również badania zmiany temperatury w Przedszkolu Weldon KIDS w Dębicy. Dwie sale o tych samych wymiarach pomalowano farbą HQ THERM E80, a dwie zwykłą farba. Następnie wykonywano pomiary temperatury w salach w określonych godzinach w okresie wiosennym niegrzewczym. Wyniki wykazały, że gdy  temperatura w salach wymalowanych zwykła farbą wynosiła 25°C, to w salach wymalowanych HQ THERM E80 23°C. Wynika z tego, że sale wymalowane  farbą HQ THERM E80 mają lepszą izolację termiczną  i nie nagrzewają się tak szybko.